Naar inhoud
Good company for companies

Raad van Bestuur

Vijf leden van de raad van bestuur vertegenwoordigen VPM, de hoofdaandeelhouder van Gimv. In onderstaande lijst staat er een asterisk (*) bij hun namen. De andere leden van de raad van bestuur zijn onafhankelijk van VPM.

Meer informatie over de samenstelling van de raad vindt u in het jaarverslag en het Corporate Governance Charter.

Herman Daems*

Herman Daems*

Voorzitter Raad van Bestuur

Bekijk bio

Herman Daems* is voorzitter van de raad van bestuur van Gimv. Daarnaast is hij buitengewoon hoogleraar Strategisch Management aan de K.U.Leuven. Voorheen was hij visiting professor aan de Harvard Business School en voorzitter van de European Private Equity & Venture Capital Association (EVCA).

Bovendien is hij bestuurder bij Domo Chemicals, Vanbreda Risk & Benefits en Efico. Hij is ook voorzitter van Barco, BNP Paribas Fortis Bank en IPEV, het internationale overlegorgaan dat de waarderingsnormen voor Private Equity en Venture Captial bepaalt. Hij is ook lid van het directiecomité van het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO).

Herman Daems zetelt sinds 1999 in de raad van bestuur van Gimv.

Koen Dejonckheere

Koen Dejonckheere

Chief Executive Officer

Bekijk bio

Koen Dejonckheere werd in 2008 aangesteld als de Chief Executive Officer van Gimv. Voordien was hij Managing Director en hoofd van Corporate Finance bij KBC Securities, waar hij in grote mate bijdroeg aan de Europese expansie van de Corporate Finance-activiteiten.

Eerder werkte Koen Dejonckheere bij Nesbic, Halder, Price Waterhouse Corporate Finance Europe en de toenmalige BBL, nu ING. Koen Dejonckheere kan bogen op een zeer uitgebreide ervaring als dealmaker in investment banking en private-equity in België en het buitenland. Hij is de laatste jaren uitgegroeid tot een van de toonaangevende investment bankers in België.

Koen Dejonckheere behaalde een diploma Burgerlijk Ingenieur aan de Universiteit Gent en MBA aan IEFSI in Rijsel (Frankrijk).

Leo Victor*

Leo Victor*

Ondervoorzitter Raad van Bestuur

Bekijk bio

Leo Victor* is sinds 2006 gedelegeerd bestuurder van het Vlaams-Europees Verbindingsagentschap (Vleva). Voordien was hij secretaris-generaal van het departement Algemene Zaken bij het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap.

Hij is ondervoorzitter van de raad van bestuur van Gimv sinds de oprichting in 1980.

Dirk Boogmans

Dirk Boogmans

Bestuurder

Bekijk bio

Dirk Boogmans is sinds 2008 bestuurder en adviseur van vennootschappen. Voordien was hij gedelegeerd bestuurder bij Gimv en bij bouwgroep CFE.

Hij is voorzitter van de raad van bestuur van Caesar Real Estate Fund en Global Lifting Partners (uit de Arcomet Groep). Daarnaast zit hij de adviescomités van de QAT Fondsen voor, evenals de concessiegroep Noriant, de commissie Hercules Invest, de auditcomités van VUB en UZ Brussel en de Vlaamse Raad voor Wetenschap en Innovatie (VRWI). Hij is lid van de raden van bestuur van P&V, Vivium, BNP Paribas Fortis Bank, Vinçotte Groep en Ethias Finance. Sinds juni 2010 is hij bestuurder in de Raad van Bestuur van Gimv.
 

Greet De Leenheer*

Greet De Leenheer*

Bestuurder

Bekijk bio

Greet De Leenheer* heeft meer dan 25 jaar ervaring als strategisch Media Consultant en werkte voor diverse buitenlandse groepen. Ze is medestichter van Vitaya TV.

Ze zetelt in de raad van bestuur van Plan België en is onafhankelijk bestuurder bij Cultuur-Invest. Sinds 2004 is ze lid van de raad van bestuur van Gimv.

Christ'l Joris

Christ'l Joris

Bestuurder

Bekijk bio

Christ’l Joris is voorzitter van Agoria en Flanders Investment & Trade, de raad van bestuur van ETAP en de raad van commissarissen van Parfibel. Ze begon haar carrière als academica. Daarna werkte ze in de geestelijke gezondheidszorg en bij de Koning Boudewijnstichting.

Ze is lid van het directiecomité van het VBO en zetelt in de raad van bestuur van Group Joos en de algemene vergadering van het UZA en Technopolis. Sinds juni 2010 is ze lid van de Raad van Bestuur van Gimv.
 

Jan Kerremans*

Jan Kerremans*

Bestuurder

Bekijk bio

Jan Kerremans* is kabinetschef bij de vicepremier en de minister van binnenlandse zaken.

Hij is lid van de raad van bestuur van Gimv sinds 2005. Daarnaast zetelt hij in de raad van bestuur van Infrabel NV.

Sophie Manigart

Sophie Manigart

Bestuurder

Bekijk bio

Sophie Manigart is Gewoon Hoogleraar Accounting en Bedrijfsfinanciering aan de faculteit Economie en Bedrijfskunde van de Universiteit van Gent. Daarnaast is ze partner van de Vlerick Leuven Gent Management School, waar ze ook optreedt als programmadirecteur van de Master in Financial Management.

Vandaag is Sophie Manigart bovendien gastprofessor aan de Instituto de Empresa in Madrid en lid van de Vlaamse Raad voor Wetenschap en Innovatie (VRWI). Ze zetelt in de Raad van Bestuur van Gimv sinds juni 2010.
 

Martine Reynaers*

Martine Reynaers*

Bestuurder

Bekijk bio

Martine Reynaers* is algemeen directeur en gedelegeerd bestuurder van Reynaers Aluminium NV, een Europese marktleider op het vlak van hoogwaardige aluminiumsystemen voor de bouwindustrie.

Ze is lid van de raad van bestuur van Gimv sinds 1999. Ook is ze actief als directielid van het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO) en bestuurslid van Flanders Investment & Trade.

Eric Spiessens

Eric Spiessens

Bestuurder

Bekijk bio

Eric Spiessens is lid van het directiecomité van Groep Arco, een coöperatieve holding voornamelijk actief in de bank- en verzekeringssector, de nutssectoren en de geneesmiddelendistributie.

Hij is lid van de raad van bestuur van Gimv sinds 1999. Hij is eveneens lid van de raden van bestuur van de diverse ARCO-vennootschappen en van diverse vennootschappen waarin Groep ARCO participeert.

Emile van der Burg

Emile van der Burg

Bestuurder

Bekijk bio

Emile van der Burg was managing partner van NIB Capital Private Equity en voorzitter van de European Private Equity and Venture Capital Association (EVCA). Hij is lid van het investeringscomité van enkele internationale private-equityfondsen en Senior Advisor van Sal. Oppenheim Private Equity Partners.

Sinds 2005 is hij onafhankelijk bestuurder van Gimv.

Bart Van Hooland

Bart Van Hooland

Bestuurder

Bekijk bio

Bart Van Hooland is gedelegeerd bestuurder van Scala Plastics.

Hij is bestuurder van VOKA, de Warande, IWT, L&C en GEMS International. Sinds juni 2010 heeft hij een zitje in de Raad van Bestuur van Gimv.